2m² mody i fotografii

Od 16 stycznia w warszawskiej Lookout GALLERY możecie oglądać zdjęcia najlepszych przedstawicieli polskiej fotografii mody.

2m2 Mody / Kuba Dąbrowski

Na wystawę składają się prace znanych fotografików, publikujących kolorowych czasopismach kolorowych i realizujących sesje reklamowe, często o zasięgu międzynarodowym. Obok nich swoje prace zaprezentują artyści, którzy wykorzystują język mody do zupełnie cennych celów.

Na wystawie można więc zobaczyć utytułowanych i uznanych już fotografów, a obok nich artystów u progu kariery. Wystawa 2 m² Mody jest skomponowana z identycznych modułów. Żeby nikogo nie dyskryminować, ani nie faworyzować, każdy z jej uczestników dostał do zagospodarowania tę samą przestrzeń – prostokąt o wymiarach metr szerokości na dwa metry wysokości. Stąd tytuł wystawy.

2m2 Mody / Marcin Kempski

Niektóre odbitki prezentowane na wystawie powstały na obrzeżach rynku modowego. Są wypadkową testów, prób, ujęć powstałych w trakcie realizacji sesji. To właśnie w takich niedopowiedzianych sytuacjach czai się największy potencjał kreatywny fotografii mody. Kiedy kończy się zlecenie, a zaczyna zabawa między fotografem, stylizacją i modelką/modelem. I te prace znajdą się na wystawie 2 m² Mody.

2m2 Mody / Iza Grzybowska

Artyści: Szymon Brodziak, Sebastian Cviq, Kuba Dąbrowski, Przemek Dzienis,

Karol Grygoruk, Iza Grzybowska, Irenka Kalicka, Marcin Kempski, Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik, Diana Lelonek & Mateusz Cyrankowski,

Magdalena Ławniczak, Weronika Ławniczak, Adam Pluciński,

Agata Pospieszyńska, Mateusz Stankiewicz, Łukasz Ziętek

Wernisaż: 16.01.2014 (czwartek), 19.00

Wystawa trwa: 17.01 - 22.02.2014

Kurator: Paweł Żukowski

Tematy:

Nieprawidłowy email