15 powodów, dla których nie musisz odchudzać się przed wakacjami

Wakacyjny sezon zbliża się wielkimi krokami, a my – kobiety – jesteśmy z każdej strony atakowane poradami jak udoskonalić swoje ciało. Jednak w tym tekście nie znajdziesz wskazówek, jak osiągnąć idealnie wyrzeźbione ciało, czy trików żywieniowych, które natychmiast spłaszczą twój brzuch. Ten tekst ma przekonać cie do tego, że pokochanie własnego ciała wcale nie jest takie trudne!

SchutterStock

Gdzie się nie obejrzysz, widzisz piękne, młode modelki z nienaturalnie wyrzeźbionymi ciałami. Do tego z każdej strony atakują cię porady, jak w szybki i skuteczny sposób zgubić zbędne kilogramy. W końcu lato za pasem, chyba nie chcesz, żeby fałdki na twoim brzuchu skupiały uwagę plażowiczów. Nic tylko się odchudzać, rezygnować z ulubionych potraw i spędzać każdą wolną chwilę w siłowni.

A więc w tym tekście nie znajdziesz trików na zrzucenie zbędnych kilogramów przed wakacjami. Nie podamy zestawu ćwiczeń na zgrabną sylwetkę, ani tygodniowych, cudownych diet. Ten tekst ma przekonać cię do tego, że warto kochać swoje ciało.

Poznaj zatem 15 powodów, dla których NIE MUSISZ zrzucić zbędnych kilogramów przed wakacjami!

1. Jesteś kobietą. Kobiety są piękne z założenia.

2. Taniec na plaży będzie o wiele bardziej spektakularny, jeśli zamiast przejmować się rozstępami na nogach, po prostu się wyluzujesz.

SchutterStock

3. Jak już będziesz staruszką, będziesz wspominać orzeźwiające mojito, które sączyłaś na plaży, a nie zadręczający cię cellulit. Żyj, póki możesz.

4. Mimo tego, co sobie wbiłaś do głowy, obcy ludzie na plaży nie spędzają dnia na obserwowaniu twojego ciała. Zapewne mają inne rzeczy na głowie.

5. Uważasz, że twoi przyjaciele są piękni? Dlaczego nie pomyślisz tak o sobie?

6. Sam fakt, że masz możliwość pójścia do sklepu i wydania pieniędzy na nowe bikini świadczy o tym, że masz więcej szczęścia, niż wielu innych ludzi. Dlaczego masz zatem martwić się, bliznami, biodrami, czy pryszczem, który wyskoczył ci na nosie?

7. Nikt nie jest zbyt chudy, zbyt gruby, zbyt niski, zbyt wysoki, zbyt kolorowy, czy zbyt blady. Każdy jest inny i to jest piękne. Naprawdę.

SchutterStock

8. Masz piękny biust.

9. Nawet jeśli jest mały, duży, czy asymetryczny.

10. Twoje ciało jest niesamowitym i pięknym dziełem natury. Przeszło wiele, ale przetrwało każdy ból w twoim życiu. Czy to nie wystarczający powód, by je ubóstwiać?

11. Kto jest najbardziej pewną kobietą, jaką spotkałaś w życiu? Gwiazda filmowa? Twoja siostra, mama, babcia? Spróbuj wniknąć w ich psychikę i naucz się myśleć, jak one. To doda ci siły.

12. Na basenie, czy na plaży spotykasz wiele małych dziewczynek, które powinny oglądać dorosłe kobiety, które świetnie się bawią i dobrze czują się w swoim ciele. W przyszłości będą takie, jak my. Zrób to dla nich.

13. Każdy wygląda lepiej, jak się uśmiecha. Ty też. Naprawdę.

14. Jesteś istotą, która ma zdolność patrzenia, czucia, oddychania, myślenia i abstrakcyjnego myślenia. Jesteś cudem natury. Nie pozwól, by durne kanony piękna zrujnowały twoje wartościowe życie.

15. Życie jest krótkie. Dlaczego miałabyś nienawidzić siebie za to, jaka jesteś?

SchutterStock

Tematy:

Nieprawidłowy email