Top Lista Osobista #36: Sylwia Wamej

W tym roku w sezonie wakacyjnym zostaję w Warszawie. Lubię stolicę latem: wieczory nad Wisłą, plenerowe koncerty, jazda na rowerze, kino pod chmurką i teatr. A do tego lody w mojej ulubionej lodziarni. Zobaczcie, czym się zachwyciłam w ostatnim czasie.

Top Lista Osobista

1. Lody z lodziarni Limoni

Lodziarnia Limoni funkcjonuje w Warszawie od kilku lat. Ja odkryłam ją dopiero rok temu na jednym z wilanowskich osiedli i zakochałam się w oryginalnych smakach. Lody Limoni powstają z naturalnych składników, natomiast owoce i warzywa sezonowe pozyskiwane są od zaufanych dostawców. Wybór jest ogromny: można spróbować doskonale nam znanych smaków takich jak waniliowy, czy śmietankowy, lub też uraczyć podniebienie deserami o smaku ryżu z karmelem, buraka, koperku oraz pomidora. Porcje są naprawdę ogromne! Mój typ to mleczna jagoda. Pyszności.

Foto: Materiały prasowe Lody limoni

2. Koncert Artura Rojka w Królikarni

Kilka tygodni temu wybrałam się na festiwal Co jest Grane 24 w warszawskiej Królikarni. Organizatorzy zaprosili na scenę m.in. Organka, Brodkę, Anię Dąbrowską i Artura Rojka. I choć przeszkadzał mi trochę zbyt piknikowy Klimat; rozłożone koce na koncertach, biegające dzieci i ogromne kolejki po picie i jedzenie, postanowiłam dotrwać do koncertu Artura Rojka, który zaprezentował się jako ostatni. Warto było. Artysta zaśpiewał piosenki z najnowszej płyty „Składam się z ciągłych powtórzeń”, wykonał również fenomenalną wersję utworu Sona Luxa „Easy”, a na deser stary jak świat hit Myslovitz „Długość dźwięku samotności”. Jak było? Pięknie, emocjonalnie, wzruszająco. Artur Rojek na scenie dał z siebie dosłownie wszystko. Ten koncert na długo pozostanie w mojej pamięci.

Foto: Materiały prasowe Koncert Artura Rojka

3.Koszula „Spełniamy marzenia”

Buszując na targach Mustache w Pałacu Kultury, trafiłam na stoisko z kolorowymi koszulami, które ozdobione zostały malunkami dzieci. Koszula „Spełniamy marzenia” powstała dzięki współpracy Mustache Warsaw, fundacji Omeny Mensah i polskiej marki Aloha From Deer. Na białej koszuli znajdują się rysunki marzeń dzieci z ośrodka Don Bosco, które zostały przeniesione na tkaninę. Całkowity dochód ze sprzedaży produktów, przeznaczony jest na budowę nowoczesnego ośrodka szkolnego w Don Bosco w Ghanie. Przyznam się wam, że "dziecięca koszula" jest jednym z moich ulubionych ubrań. Idealnie komponuje się zarówno ze spodniami, jak i spódnicami.

Foto: Materiały prasowe Omena Mensah w koszuli "Spełniamy marzenia"

4. Spektakl "Taśma" teatru WARSawy

Teatr WARSawy mieszczący się na rynku Nowego Miasta w Warszawie jest jednym z moich ulubionych. Kilka tygodni temu wybrałam się na spektakl „Taśma” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Sztuka jest opowieścią o dwóch przyjaciołach z czasów liceum, którzy spotykają się po latach. Jon (Krzysztof Prałat) realizuje się jako reżyser, z kolei Vince ( Adam Sajnuk) jest drobnym dealerem narkotyków. Niewinne wspomnienia przyjaciół szybko przerodzą się w odkrywanie mrocznych sekretów z przeszłości. Chodzi o kobietę, a dokładniej byłą dziewczynę Vince’a ( (Magdalena Popławska).

„Taśma” to mocny spektakl, w którym krok po kroku odkrywamy bolesną prawdę, kończąc na ukartowanym planie Vince’a. Doskonałe role Magdaleny Popławskiej i Adama Sajnuka. Polecam!

Foto: Materiały prasowe Spektakl " Taśma"

Tematy:

Nieprawidłowy email