Wielki powrót supermodelek: Peter Lindbergh i ikony lat 90. robią sesję!

Peter Lindbergh   za sprawą jednego zdjęcia, które ukazało się na okładce amerykańskiego „VOGUE” sprawił, że lata dziewięćdziesiąte są nazywane erą supermodelek. Udało mu się zrobić wspólne zdjęcie młodziutkiej Naomi Campbell, której towarzyszyły Linda Evangelista, Tatjana Patitz, Christy Turlington i Cindy Crawford. Po 25 latach fotograf odtworzył tamtą pamiętną sesję.

Foto: Vogue

Doskonale pamiętamy legendarne już zdjęcia supermodelek, które 25 lat temu zrobił Peter Lindbergh. Naomi, Cindy, Linda, Helena w szarych swetrach, w białych koszulach, bez niczego. Słynne fotografie pojawiły się w amerykańskim „VOGUE” i zapowiadały nadejście nowej ery – ery supermodelek, które „nie wstają z łóżka za mniej niż 10 000 dolarów” i które pojawiają się wszędzie, od kampanii mody, przez okładki, po teledyski. Przez następną dekadę dziewczyny rządziły światem mody.

Dziś są po czterdziestce i nadal są uwielbiane. Ale zebranie ich w jednym miejscu i odtworzenie tamtej legendarnej sesji wymagało nie lada zdolności logistycznych. Mógł to zrobić tylko Peter Lindbergh, o którym modelki wypowiadają się w samych superlatywach. „Rozumie kobiety, kocha je i umie pokazywać dojrzałe piękno,” przekonuje Cindy Crawford w wideo, które powstało podczas sesji zdjęciowej o bardzo adekwatnym tytule „Reunion” (ang.

Na planie sesji pojawiły się Cindy Crawford, Tatjana Patitz, Eva Herzigova, Nadja Auermann, Helena Christensen i Karen Alexander. Ubrane w mięsiste swetry pozują do zdjęć, rozmawiają, wspominają. Klimat jest bardzo serdeczny, jak na rodzinnym zjeździe. Zdjęcia mają w sobie niesamowitą siłę, ale i nostalgię, którą jeszcze podkreśla czarno–biała paleta barw. Gdzie pojawi się sesja Lindbergha? Tego jeszcze nie wiemy. Ale już teraz możemy cieszyć się przepięknym wideo.

Tematy:

Nieprawidłowy email