Głodna emocji - rozmowa z Aimee Song

Wiem, że mogę zmieniać ludzi i wpływać na ich życie. Nie chciałabym jednak być bogata, myśląc, że poświęciłam życie na zarabianie pieniędzy. Dla mnie sukces jest równoznaczny ze szczęściem moim i ludzi, którzy są wokół mnie – mówi w rozmowie z VUMAGIEM Aimee Song. Jedna z najpopularniejszych blogerek modowych na świecie napisała właśnie książkę „Pokaż swój styl”.

Foto: Getty Images

Twoje konto na Instagramie śledzi 4 miliony osób. Wiesz, jak powinno wyglądać idealne zdjęcie?

Nie czuję się ekspertką. Mogę powiedzieć, jakie zdjęcia mi się podobają. Lubię te, które opowiadają historię – próbują uchwycić ważny moment w moim życiu, emocje, nastrój. Chętnie pokazuję także kontekst, w którym zostały one zrobione. Na przykład, gdy przyjeżdżam do Nowego Jorku, fotografuję się w charakterystycznych miejscach, tak, by moi followersi poczuli klimat tego miasta.

Swoje instagramowe zdjęcia umieściłaś w książce „Pokaż swój styl”. Jakimi kryteriami się kierowałaś się podczas wyboru?

Zaskoczę cię… Sentymentem (śmiech)! Mam swoje ulubione zdjęcia, z którymi jestem szczególnie związana i te znalazły się w mojej książce.

Dlaczego napisałaś tę książkę?

Codziennie dostaję setki wiadomości od ludzi z całego świata, którzy pytają mnie, co zrobić, by odnieść sukces na Instagramie. Nie byłabym w stanie odpowiedzieć na wszystkie, więc chciałam podzielić się kilkoma sprawdzonymi radami w książce. Oczywiście, nie ma jednego patentu ułatwiającego zdobycie nowych followersów. Moim zdaniem ważna jest autentyczność i pozytywna energia, którą wysyłamy do ludzi. Trzeba zrobić wszystko, by użytkownicy polubili nasz świat i chcieli towarzyszyć nam w naszej codzienności.

Foto: Materiały prasowe Pokaż swój styl

Jesteś jedną z najpopularniejszych na świecie blogerek zajmujących się modą…  

Cieszę się, że mogę robić to, co lubię i jeszcze na tym zarabiać (śmiech). Modą interesowałam się od dziecka. Tę pasję zaszczepili we mnie rodzice, którzy przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Nie noszą może ubrań z wybiegów, ale wiedzą, co do nich pasuje i mają swój styl.

Znlazłaś się na liście „30 największych biznesowych talentów przed trzydziestką”. Jak udało Ci się odnieść sukces w tak młodym wieku?  

Zawsze wysoko stawiam sobie wysoko poprzeczkę i wiem, że mogę coś zrobić lepiej. Z jednej strony rodzi to frustrację, z drugiej pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów. Pochodzę z rodziny emigrantów, którzy zapracowali na wszystko, co mają, sami. Nie posiadają ani koneksji, ani dużego majątku, dlatego nie rozpieszczali mnie wysokim kieszonkowym. Od dziecka podejmowałam się różnych dorywczych prac – byłam kelnerką w restauracji, zajmowałam się dziećmi, wyprowadzałam nawet psy sąsiadów (śmiech).

Lubisz pomagać innym?

Bardzo. W dzieciństwie pracowałam z siostrą w schronisku dla bezdomnych zwierząt, a potem w sierocińcu. Jestem też honorowym dawcą krwi. Udzielam się w instytucjach charytatywnych, pomagam biednym. Cieszę się, że mogę w ten sposób wykorzystywać swoją popularność.

Foto: Getty Images Aimee Song

Uważasz się za artystkę czy bizneswoman?

Za artystkę, która stara się być dobrym przedsiębiorcą (śmiech).

Jak myślisz, na czym polega Twój fenomen? Za co pokochali Cię fani?

Uważam, że za autentyczność. Na Instagramie jestem sobą – pokazuję zdjęcia z oficjalnych imprez, w  pięknej sukience i ze starannie zrobionym makijażem, ale też z domu, w kapciach i dresie.

Twoje zdjęcia kilka sekund po publikacji zdobywają setki polubień. Kto pomaga Ci je robić?

Zazwyczaj sama robię zdjęcia. Czasami pomagają mi przyjaciele, mój chłopak Jacopo Moschin albo siostra, Dani. Ostatnio poprosiłam tatę, żeby zrobił mi zdjęcie, bardzo się ucieszył!

Kim chcesz być za 10 lat?

Jestem zadowolona ze swojego życia. Moim największym marzeniem jest stworzenie własnej marki odzieżowej. Trzymaj za mnie kciuki!

Tematy:

Nieprawidłowy email