Nowe życie starych ubrań, czyli "Transplantacja" Mariusza Przybylskiego

Odzież z second handu i wielka moda? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Udowadnia to Mariusz Przybylski w swoim najnowszym projekcie „Transplantacja”. Zobacz efekty współpracy projektanta z firmą VIVE Textile Recycling. Zerknij na nasze wideo z pokazu!

W ostatni czwartek tj. 29.10.2015 r. w Centrum EXPO XII odbył się pokaz dwóch najnowszych kolekcji Mariusza Przybylskiego.

W pierwszej części wieczoru mieliśmy okazję zobaczyć kolekcję "TRANSPLANTACJA". To projekt, który Mariusz Przybylski zrealizował wspólnie z firmą VIVE Textile Recycling. Łączy on dwie dotychczas odległe dziedziny – wysoką modę i recykling odzież używanej.

„TRANSPLANTACJA” to damska kolekcja stworzona z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. To pierwszy w Polsce tak spektakularny projekt z dziedziny art recyklingu, w który angażuje się znany polski projektant oraz największa firma zajmująca się recyklingiem tekstyliów na naszym rynku.

Po pokazie Mariusz Przybylski opowiadał o pracy nad tym projektem: "TRANSPLANTACJA jest dla mnie przede wszystkim prośbą przełamywania stereotypów, przyzwyczajeń i schematów myślenia o recyklingu. To od nas zależy jak będziemy podchodzić do używanych przedmiotów – w tym wypadku ubrań. Ja chciałem pokazać, że np. pewne piękne czy intrygujące materiały nie starzeją się i projektant może dać im nowe, zupełnie inne życie. W tym materiałach, w tych rzeczach tkwi ogromny potencjał twórczy.”

Tematy:

Nieprawidłowy email