Parada Równości w Nowym Jorku

Tegorocznej Paradzie Równości w Nowym Jorku towarzyszyły zupełnie nowe, niespotykane dotąd emocje. Uroczysty marsz odbył się 30 czerwca, kilka dni po tym, jak Sąd Najwyższy orzekł, że małżeństwom homoseksualnym mają przysługiwać takie same prawa, jak tradycyjnym związkom. Dzięki tej decyzji, mieliśmy jeszcze więcej powodów do świętowania!

Anja Rubik

Burmistrz Nowego Jorku - Michael Bloomberg osobiście dołączył do grupy motocyklistów, których jednoślady żwawo ryknęły w samo południe, inaugurując kolorowy marsz na Piątej Alei. To była 44 Parada Równości w historii tego miasta.

Wraz z moim mężem - Sashą, rodzicami, którzy odwiedzali mnie w Nowym Jorku, oraz psiakiem Charlie, dołączyliśmy do kolorowego marszu, by uczcić prawo do miłości i równości. Zaopatrzyliśmy się nawet w specjalne emblematy przedstawiające znak równości. Tysiące, a nawet miliony osób radośnie przechadzało się Piątą Aleją, z dumą machając kolorowymi flagami - już dawno nie uczestniczyłam w tak pozytywnej inicjatywie. I nawet co chwilę padający deszcz nie zepsuł szczęścia, które było wręcz zaraźliwe od pozostałych uczestników marszu. Widać było, że każdy jest tu wdzięczny za obecność i wsparcie tylu osób. Byliśmy świadkami postępującej tolerancji i było to niesamowite przeżycie.

Magiczna, pozytywna energia unosiła się w powietrzu, które pachniało zwycięstwem. Byłam dumna i zachwycona, że mogę być częścią tak niesamowitego wydarzenia. Wydaje mi się, że tegoroczny marsz zostanie zapamiętany jako ta najbardziej radosna Parada Równości w historii.

Miłość jest miłością, a my musimy być czujni i reagować na wszelkie akty dyskryminacji, nienawiści i przemocy w rodzinie. Na szczęście tutaj, w Nowym Jorku, nadszedł nowy dzień, nowa rzeczywistość i wspaniale jest być jej częścią.

Gratulacje dla Nowego Jorku!

Anja Rubik
Anja Rubik
Anja Rubik
Anja Rubik
Anja Rubik

Tematy:

Nieprawidłowy email