Czarna aktorka trans nago dla „Allure”: Laverne Cox z „Orange is the New Black”

„Allure” co roku publikuje wyjątkową, nagą sesję gwiazd. W tym roku do wysmakowanych aktów zaproszono: Jordanę Brewster (znaną z cyklu filmów „Szybcy i wściekli”), Katheryn Winnick (czyli Lagertha z „Wikingów”), Nicole Beharie (Marianne ze „Wstydu”), Sandrine Holt (aktorka i modelka) oraz… Laverne Cox. Tą ostatnią znamy z kultowego serialu „Orange is the New Black”, w którym gra transseksualną więźniarkę Sophię Burset. Laverne to pierwsza czarna, transseksualna kobieta, którą zaproszono do takiej sesji.

Laverne Cox to pierwsza kobieta transseksualna, którą „Allure” zaprosiło do swojej dorocznej, rozbieranej sesji zdjęciowej. Subtelne akty co roku pojawiają się w majowym numerze magazynu. Na jego łamach swoje zniewalające ciała pokazały już Naya Rivera, Kristen Bell czy Jenna Dewan Tatum. Cykl „Naked truth” („Naga prawda”) to jedno z najważniejszych miejsc w magazynie, w których mogą pojawić się gwiazdy. Do tej pory „Allure” podchodziło dość zachowawczo do tematu, wybierając dość oczywiste typy: młode, piękne, nie kontrowersyjne aktorki  czy artystki. Ale fenomenu Laverne Cox nie dało się dłużej ignorować. Mimo iż aktorka dwukrotnie odmówiła magazynowi, ostatecznie pojawiła się jednak w sesji. Uważa, że był to jej obowiązek.

Na początku powiedziałam nie. Potem to przemyślałam i znowu powiedziałam, nie. Ale jestem czarną kobietą trans. Uznałam, że dla społeczności, które reprezentuję, to może być coś bardzo ważnego. Czarne kobiety rzadko słyszą, że są piękne, o ile nie spełniają określonych standardów. Kobiety trans w ogóle nie słyszą, że są piękne. Bycie czarną kobietą trans, która kocha swoje ciało i akceptuje je może być inspiracją dla innych ludzi. Piękno tkwi w rzeczach, które uważamy za niedoskonałe. To brzmi strasznie oklepanie, ale jest prawdą,” tłumaczyła Laverne.

Ostatecznie Laverne Cox stanęła przed obiektywem. Historyczne zdjęcie zrobił Norman Jean Roy. Laverne wygląda na nim zniewalająco, zmysłowo i bardzo kobieco. Jest pewna siebie, a jednocześnie krucha i tajemnicza. To kombinacja, której niemożna się oprzeć.

Tematy:

Nieprawidłowy email