L’Ame de Femme: moda, która zdobi kobietę

L'Ame de Femme to marka, która przede wszystkim chce podkreślać strojem urodę kobiety, sprawiać, by błyszczała w towarzystwie. W końcu trendy zmieniają się co sezon, a piękno i elegancja są wieczne.

Foto: Materiały promocyjne

L’Ame de Femme to po francusku „dusza kobiety” i ambicją marki jest, by stroje były ucieleśnieniem kobiecości. Recepta jest prosta i skuteczna: krój podkreślający sylwetkę, dobra jakość i efektowne tkaniny i dodatki. Zwłaszcza do materiałów L’Ame de Femme przywiązuje dużą wagę i sprowadza je z Włoch, Hiszpanii, a nawet Japonii. To procentuje, bo czy są to naturalne jedwabie, czy nowoczesne syntetyki, na pierwszy rzut oka widać ich dobrą jakość. To są idealne ubrania na wszelkie okazje, gdzie trzeba zrobić dobre wrażenie – począwszy od rodzinnych okazji typu śluby, komunie, rocznice, a skończywszy na ważnych spotkaniach zawodowych i wystąpieniach publicznych. Stąd mniej więcej 40 procent kolekcji to sukienki, a następne 33 – zgrabne wąskie spodnie plus bluzki i topy. Są to czasami bardzo proste rzeczy jak T-shirty – tyle, że lepiej wyprofilowane konstrukcyjnie i bardziej ozdobne. Dzięki temu klasyczna elegancja w tym wydaniu jest młoda i nowoczesna.

Foto: Materiały promocyjne

L’Ame de Femme jest marką młodą – obecna wiosna/lato 2016 jest dopiero trzecią kolekcją – ale korzysta z doświadczeń starszej o 18 lat, siostrzanej marki Potis & Verso. Dzięki temu L’Ame de Femme wystartowała z pułapu, o jakim początkujące marki nie mogą nawet marzyć – dwa razy do roku robi dużą kolekcję (ok. 120 modeli) w pełnej numeracji (od rozmiaru 34 do 46), uszytą w całości we własnym zakładzie w podwarszawskim Józefowie, albo przez sprawdzonych przez lata współpracy koproducentów. L’Ame de Femme może wykorzystać też budowaną przez kilkanaście lat sieć odbiorców, sprzedawać swoje ubrania w dwóch własnych salonach (w Warszawie w centrum Plac Unii i w Józefowie), a nawet prezentować swe kolekcje bezpośrednio w Moskwie i Kijowie (pokazy i showroomy), więc co prawda jest marką świeżą na rynku mody, ale za to debiutuje od razu w brylantowej kolii na szyi. Co, umówmy się, bardzo taki debiut ułatwia.

Foto: Materiały promocyjne

L’Ame de Femme należy do rodzinnej firmy o międzynarodowych korzeniach – jej prezesem jest pochodzący z Mołdawii Pavel Scura, a projektantką kolekcji jego żona Alla, utalentowana artystka malarka. – Kiedy przyjechałem do Polski w latach 90. miałem dwadzieścia lat, a mój brat o kilka lat więcej – opowiada Pavel Scura. – Za wszystkie pieniądze, jakie mieliśmy, kupiliśmy maszynę do plisowania materiału: bo plisowane spódnice były wtedy najmodniejsze. I dlatego, że była najtańsza – na taką nas było wtedy stać. To były inne czasy, może trudniejsze, ale nasze spódnice szły jak woda, obrót pieniądza był błyskawiczny. W 1998 roku założyliśmy własną firmę odzieżową, Potis & Verso, produkującą już całe kolekcje. Dziś mamy w Józefowie najnowocześniejsze maszyny, od komputerowego projektowania po wszystkie wykończenia. Dzięki pierwszej marce mamy świetne kontakty handlowe w Moskwie, Kijowie, Litwie, Łotwie, Kazachstanie czy Uzbekistanie, teraz zaczynamy sprzedaż we Włoszech, chcemy wejść na rynek niemiecki i angielski.

Foto: Materiały promocyjne

L’Ame de Femme jest w pewnym sensie nowym etapem w rozwoju firmy – dzięki niej bardzo odmłodził się też wizerunek siostrzanej (a raczej „matczynej”) Potis & Verso – ale właściciele pilnują, by zarówno wzornictwo, jak i poczynania handlowe były nie tylko odważne, ale i rozważne. I w tej kolekcji, obok całej szykowności, elegancji, a czasem wręcz dekoracyjności czy przepychu, widać też i ten rozsądek. Bo to nie są rzeczy na jeden sezon.

Tematy:

Nieprawidłowy email