Skarpetki starszej pani

Czy dama powinna pokazywać się publicznie bez butów, w dodatku w skarpetkach? Iris Apfel, 95-letnia ikona stylu z Nowego Jorku udowadnia, że tak. Zwłaszcza, że skarpetki, które ma na stopach sama zaprojektowała.

Foto: Materiały promocyjne

Iris Apfel to niekwestionowana ikona stylu. Mimo sędziwego wieku wciąż pracuje i nie myśli o emeryturze. Kilka dni temu do wybranych sklepów trafiła limitowana seria 11 wzorów skarpetek i 6 wzorów bielizny dla kobiet i mężczyzn zaprojektowanych przez Iris Apfel dla szwedzkiej marki Happy Socks.

Firma Happy Socks dała Iris wolną rękę w projektowaniu i zdała się na jej kreatywność. Wśród motywów i wzorów znalazły się m.in.: owieczki, króliczki, kolorowe ptaki.

Foto: Materiały promocyjne Skarpetki zaprojektowane przez Iris Apfel

To nie pierwsza współpraca Iris Apfel ze znaną marką. Na swoim koncie ma m.in. kolekcję kosmetyków kolorowych dla MAC czy też projekt oprawek do okularów Eyebobs.

Współpraca pani Apfel z Happy Socks to część globalnego projektu Local Hero. Iris, nie dość, że zaprojektowała wzory skarpetek i bielizny, to wystąpiła również w sesji zdjęciowej promującej tę współpracę.

Foto: Materiały promocyjne Iris Apfel dla Happy Socks

„Proces projektowania był naszym wspólnym wysiłkiem, ale pomysły były moje. Wybrałam motywy, które kocham, takie jak zwierzęta oraz wzory, które mnie otaczają na przedmiotach w domu, na ubraniach, które noszę, i wykorzystałam je w projektowaniu skarpetek” – mówi Apfel.

Foto: Materiały promocyjne Iris Apfel dla Happy Socks

„Ludzie cały czas nazywają mnie Kolorowym Ptakiem Mody, więc postanowiłam wykorzystać ten motyw w projekach. Te ptaki są bardzo ładne. Ale najbardziej i tak lubię pulchną owieczkę. Jest taka milutka.”

Foto: Materiały promocyjne Iris Apfel dla Happy Socks

„Te skarpetki nie należą do najbardziej dyskretnych, nie da się ich nie zauważyć, ale nie mogę zmusić ludzi, aby nosili właśnie takie. Mam tylko nadzieję, że sami polubią te wzory, nawet dżentelmeni.”

Jak można się było spodziewać po tak wyrazistej modelce, zdjęcia reklamujące Happy Socks aż kipią kolorem, humorem i estetyką campu. Sesja zdjęciowa była robiona w jej domu w Palm Beach na Florydzie, a fotografował Bill Gentle. Co jak co, ale Iris Apfel nie można odmówić poczucia humoru i dystansu do siebie.

Foto: Materiały promocyjne Iris Apfel dla Happy Socks

W Polsce projekty Apfel w limitowanej serii można kupić tylko w dwóch sklepach: w Krakowie i Katowicach oraz online. Do regularnej sprzedaży i szerszej dystrybucji skarpetki i bielizna trafią dopiero wiosną 2017.

Tematy:

Nieprawidłowy email