Gigi Hadid - Modelka taka jak my

Gigi Hadid to jedna z gwiazd, które nagle zaczynają się pojawiać na okładkach magazynów i zdobywać popularność na Facebooku, chociaż dokładnie nie wiemy, a) kim są, b) dlaczego są sławne i c) czy powinniśmy się przejmować tym, że nie znamy powodu ich sławy.

Foto: Getty Images

Jeśli uznaliśmy, że jednak powinniśmy się tym przejmować, to w samą porę, bo Hadid właśnie zadebiutowała w słynnym Victoria’s Secret Fashion Show. Tak się składa, że przewodzi ona nowej klasie supermodelek, które ukradkiem powiększają szeregi największych celebrytów dzięki znakomitej orientacji w sposobie zdobywania dziś sławy.

Foto: Getty Images Gigi Hadid na wybiegu Victoria's Secret 2015

20-letnią Hadidi można było zauważyć w efektownym tegorocznym klipie Taylor Swift ”Bad Blood” albo w programie ”Real Housewives of Beverly Hills”, gdzie występuje jej matka, była holenderska modelka Yolanda Foster. Ale od jej pojawiania się w telewizji czy lukratywnych kontraktów modelingowych bardziej liczy się to, w jaki sposób Hadid – podobnie jak Karlie Kloss, Martha Hunt, Lily Aldridge czy inne początkujące modelki – zdołała spopularyzować swoją osobę dzięki strategicznemu wykorzystaniu mediów społecznościowych. Ta Gigi, która ukazuje się milionom internetowych wielbicieli, zapewnia, że mimo statusu słynnej supermodelki jest Taka Sama Jak Ty.

Weźmy na przykład jej słynny już post w Instagramie, który potępiał krytyków jej cielesności. ”Nie będę kłamać, trochę się przejęłam – napisała, gdy niektórzy komentatorzy pozwolili sobie na ordynarne uwagi na temat jej fotografii w bikini na wybiegu. – Ale wasze nieprzyjemne uwagi nie sprawiły, że zapragnęłam zmienić swój wygląd. Gdybym nie miała takiego ciała, jakie mam, nie zrobiłabym kariery”. Komunikat w podtekście: nawet modelki cierpią na brak pewności siebie.

Próbuje także dowieść, że mimo rodzinnej fortuny (jej ojciec, Mohamed Hadid, jest zamożnym deweloperem) sama też ciężko pracuje.

W jednym z odcinków ”Real Housewives of Beverly Hills” została pokazana jej impreza z okazji zakończenia szkoły średniej – wystawne przyjęcie w gigantycznej posiadłości. Chociaż wielu widzów wprawił w osłupienie – jak to określiła Foster – ”mały bankiet” jej córki, to emocjonalne przemówienie Hadid, w którym podziękowała rodzicom, było rzeczywiście poruszające.

- Zawsze mówiłam, że oboje moi rodzice pochodzą z niezwykłych rodzin, ale oboje musieli zapracować na poziom życia, jaki mi zapewnili – powiedziała Hadid przez łzy. – I oczywiście piękne domy i wielkie możliwości zawdzięczam temu, że są moimi rodzicami. Ale myślę, że najważniejszą rzeczą, jaką mi dali, jest etyka pracy.

W dodatku Hadid kreuje swój wizerunek dziewczyny z sąsiedztwa, która przypadkiem kumpluje się z wieloma sławnymi osobami. Nie kryje, że w kręgu jej przyjaciół roi się od sław (wśród jej najbliższych znajomych są Kendall Jenner i Taylor Swift), przez co jej życie w sławie i bogactwie wydaje się bardzo naturalne.

- Przyjaźniłam się przez jakiś czas z Seleną, a mój chłopak zna ją od bardzo dawna, bo koleguje się z Justinem i innymi – powiedziała w jednym z wywiadów. Miała na myśli supergwiazdy Selenę Gomez i Justina Biebera – nic wielkiego.

Foto: Getty Images Gigi Hadid

Fani doceniają jej postawę: Hadid zdaje się uznawać swoje liczne przewagi, ale mimo to zachowywać w sposób jak najbardziej racjonalny. Przypisuje to swojemu wychowaniu: była modelką od dziecka, gdy przyjaźniący się z jej rodziną współzałożyciel Guess zaangażował ją w reklamach jako kilkuletnią dziewczynkę.

”Wszyscy chcieli fotografować Gigi, gdy była mała i nigdy mi się to nie podobało – powiedziała Foster pismu »Glamour«. – Pozwoliłam jej trochę popozować, zanim skończyła 8 czy 9 lat, a potem zupełnie ją od tego odseparowałam do 17. roku życia”.

Hadid przeprowadziła się wtedy do Nowego Jorku po zakończeniu szkoły średniej i zapisała do college’u w New School. Potem zalały ją oferty modelingu. Jest rzeczniczką Maybeline i występuje we wszystkich najważniejszych pokazach mody – ale usiłuje ochronić swoje życie prywatne przed mediami społecznościowymi.

”Wszystkie firmy, dla których pracuję, domagają się ode mnie gwarancji, że będę dla nich zamieszczała pewną liczbę postów, ale nie będę uzależniała swojej kariery od osób, jakie mnie obserwują – wyjaśniła »W Magazine«. – Odmawiam zamieszczania 40 postów w Instagramie o jakiejkolwiek kampanii”.

Hadid jest teraz obecna w mediach z kilku powodów, w tym łańcuszka znanych chłopaków, takich jak australijski gwiazdor pop Cody Simpson, piosenkarz Joe Jonas czy domniemany obecny przyjaciel, były członek zespołu One Direction Zayn Malik.

W pewnym momencie Hadid (która jest palestyńskiego pochodzenia ze strony ojca) niechcący wkroczyła też na teren polityki, gdy ”Vogue” pokazał ją w pozie przypominającej pierwszą okładkę redaktor naczelnej Anny Wintour z 1988 roku, gdzie występowała izraelska modelka. ”Czy na okładce »Vogue« toczy się konflikt izraelsko-palestyński?” – zapytano w jednej z publikacji. (Żarty na bok.)

Hadid wsławiła się tez udziałem w Victoria’s Secret Fashion Show. Doszło do tego, chociaż – jak uświadamia nam jej rodzina – wcześniej została dwukrotnie odrzucona przez tę markę, zna więc smak niepowodzenia. Tak samo jak my!

Foto: Getty Images Gigi Hadid na wybiegu Victoria's Secret

”To nie spadło jej z nieba – powiedziała Foster pismu »US Weekly«. – Dwa razy jej się nie udało. To była trzecia próba. Tym razem się powiodło i znalazła się w miejscu, na które miliony przepięknych kobiet zasługują w równej mierze jak ona. To element tej gry. "

Tematy:

Nieprawidłowy email