Brigitte Bardot pisze list do Choupette: zamrucz do ucha taty Karla by przestał używać futer

Brigitte Bardot od dawna nie gra w filmach. Francuska gwiazda skupiła się na walce o prawa zwierząt. Jest ogromną przeciwniczką futer i właśnie w tej sprawie napisała list do kotki Karla Lagerfelda, Choupette prosząc ją by wpłynęła na swojego „tatę Karla” i nakłoniła go do rezygnacji z naturalnych futer.

Foto: Bulls Press

Brigitte Bardot była ikoną filmu w latach sześćdziesiątych. Jej rola  w „I Bóg stworzył kobietę” była jednym z ikonicznych momentów dla kina Nowej Fali. Jednak w połowie lat siedemdziesiątych Bardot praktycznie zrezygnowała z aktorstwa. Zawsze była jej bliska kwestia praw zwierząt i właśnie na tym skupiła się po przejściu na filmową emeryturę. Obecnie Bardot rzadko pojawia się publicznie. Prawie nigdy nie udziela wywiadów, a jeśli już zabiera głos, to właśnie w sprawie zwierząt.

Tak jest i teraz. Bardot napisała list otwarty do Choupette Lagerfeld, kotki Karla Lagerfelda. Przez puchatego pupila ma zamiar dotrzeć do samego Kaisera i nakłonić go do zrezygnowania z używania naturalnych futer w kolekcjach Fendi i Chanel. 80-letnia gwiazda napisała list tuż przed tym, jak Lagerfeld będzie prezentował futra Fendi klientom i buyerom w Paryżu. „Droga Choupette, liczę iż uda ci się zamruczeć do ucha twojego taty Karla i opowiedzieć mu o cierpieniach jakich doświadczają twoi futrzani przyjaciele gdy on promuje ich szczątki,” miała napisać Bardot. „Ci, który podobnie jak ty, nie proszą o nic innego tylko o życie, są niewinnymi skazanymi na śmierć, bo ich skóry są używane jako ozdoby przez nieludzkich ludzi. On nie może ci odmówić,” dodała.

Foto: Bulls Press

I tu zaczyna się problem, bo kto jak kto, ale Karl Lagerfeld jest uosobieniem asertywności. Przypuszczam, że nawet jego zarabiająca miliony (dokładnie 3 miliony euro w ubiegłym roku) kotka, może spotkać się z odmową ze strony Kaisera, zwłaszcza że ona sama jest dość kapryśnym zwierzakiem. Nie lubi innych zwierząt, więc ciężko jest mi wyobrazić sobie Choupette w roli przeciwniczki naturalnych futer. Ponadto, nie wiem która z dwóch służących Choupette jest odpowiedzialna za czytanie kotce listów od fanów. Może Choupette robi to sama, a wybrańcom odpowiada w wigilię Bożego Narodzenia?

Tematy:

Nieprawidłowy email