Kąpiemy się na dachu

Izraelski architekt Pitsou Kedem, odnawiając jeden z penthouse’ów w Tel Avivie wpadł na ciekawe rozwiązanie architektoniczne. Uznał, że na dachu umieści basen.

Nowoczesny penthouse z nietypowym widokiem na Tel Aviv

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż powierzchnia owego basenu rozciąga się wzdłuż całej krawędzi dachu. Zapewniając rezydentom luksusowej przestrzeni podniebną kąpiel z zapierającym dech w piersi, widokiem na miasto.

Nowoczesny penthouse z nietypowym widokiem na Tel Aviv.

Patrzenie na Tel Aviv z perspektywy basenu, daje efekt przypominający nieco obserwowanie morskiego horyzontu, w momencie kiedy linia wody łączy się linią nieba.

Nowoczesny penthouse z nietypowym widokiem na Tel Aviv

Do tego dochodzi efekt lustrzanego odbicia, na który wpływa ciemny kamień, którym pokryta jest powierzchnia basenu. Dzięki temu panorama miasta odbija się w tafli wody.

Nowoczesny penthouse z nietypowym widokiem na Tel Aviv

O granicy balkonu, który znajduje się pomiędzy częścią mieszkalną a basenem, stanowią drzewka Frangipani. Jest to disign’erski ukłon w stronę tradycyjnych ogrodów uprawianych w Tel Aviv’ie. Przeźroczyste szyby (o długości dwudziestu pięciu metrów), którymi penthouse jest otoczony, pozwalają jego mieszkańcom podziwiać swobodnie wszystko co dzieje się dookoła.

A gdyby tych udogodnień było mało, każda z przestrzeni apartamentu w swoim projekcie nawiązuje do danego dzieła sztuki, które się w niej znajduję. Dokładnie, oprócz architektonicznych luksusów, mieszkańcy penthouse’a mają do swojej dyspozycji pokaźną kolekcję sztuki.

Nowoczesny penthouse z nietypowym widokiem na Tel Aviv

Tematy:

Nieprawidłowy email