Kacper Kowalski – świat z lotu ptaka

Najbardziej interesują mnie punkty styku cywilizacji z naturą. To tam dzieją się ciekawe rzeczy: zaburzenie harmonii, powstawanie nowych form – mówi Kacper Kowalski.

Leica Gallery Warszawa

Fotograf znany z zamiłowania do fotografii z lotu ptaka, podczas swojej najnowszej wystawy zatytułowanej „Efekty uboczne” pokaże, jak ludzie zmieniają środowisko, w którym żyją i jak ono się przed tym broni. Od idyllicznych wzorów tworzonych przez łąki, pola i lasy aż do kolorowych, fakturowych kadrów, z których trudno odgadnąć na co patrzymy. Czasem fotografie wyglądają jak mapy, z których można odczytać ślady działalności człowieka odciśnięte w strukturze Ziemi – efekty uboczne spotkania natury z cywilizacją.

Leica Gallery Warszawa

Kowalski z zawodu jest architektem, ale na świecie znany jest jako najlepszy fotograf – lotnik. Zdjęcia wykonuje z pokładu wiatrakowca. Pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Ale nie są to tylko piękne kadry.

Na wystawie obok zdjęć dobrze znanych, nagrodzonych w licznych konkursach, można będzie obejrzeć premierowe fotografie, w imponujących powiększeniach, pozwalających dostrzec najmniejsze detale.

Leica Gallery Warszawa

Wernisażowi towarzyszyć będzie premiera albumu. Jego okładka – ciemna powierzchnia z monochromatycznej, ciepłoczułej substancji – pod wpływem dotyku na chwilę odsłania skrywającą się pod nią fotografię. W środku 80 zdjęć i rebusy podpowiadające ich interpretację.

Leica Gallery Warszawa

Kacper Kowalski „Efekty uboczne”

10 stycznia – 2 lutego

Leica Gallery Warszawa, Mysia 3, III piętro

zdjęcia: dzięki uprzejmości Leica Gallery Warszawa

Tematy:

Nieprawidłowy email