Zadbaj o stopy także zimą!

Mogłoby się wydawać, że zimą możemy wziąć wolne od dbania o stopy - nic bardziej mylnego! To właśnie w okresie, gdy nosimy zakryte buty, skóra nóg wymaga szczególnej pielęgnacji.

Foto: istock

Z zimą jest tak, że każda z nas ma ochotę nieco się ukryć. Wiadomo - niskie temperatury bardziej zachęcają do opatulania, niż eksponowania ciała. Aż korci do wykorzystania takiej sytuacji i zrobienia sobie krótkiej przerwy w pielęgnacji stóp. Nie słuchaj tego głosu wewnętrznego leniuszka - one właśnie teraz potrzebuj Twojej szczególnej uwagi.

Nie mówimy tu o starnnie wykonanym pedicurze, bo jeśli nie wybierasz się na elegancką imprezę w odkrytych butach, to możesz z niego zrezygnować. Mowa o odpowiednim nawilżaniu skóry stóp, która w okresie zumowym jest wyjątkowo przemęczona. Codzienne okrywanie stóp skarpetkami, rajstopami, a na końcu zabudowanymi butami powoduje, że skórze trudniej się oddycha. Aby pobudzić ją do życia, wykonaj raz w tygodniu peeling i koniecznie po każdej kąpieli nakładaj krem na stopy. Dzięki tym prostym czynnościom skóra twoich stóp pozostanie delikatna i przyjemna w dotyku.

Tematy:

Nieprawidłowy email