Hirst wspiera Red Nose Day

Twórczość Damiena Hirsta wywołuje u odbiorców jego sztuki mieszane uczucia. Jego praca „For the Love of God” wzbudzała swego czasu wiele wątpliwości. Ciekawe, co powiedzą przeciwnicy kontrowersyjnego artysty na temat jego nowej pracy, „For the Love of Comic Relief”.

damienhirst.com

W pierwszej połowie lutego na rynku pojawiło się pięćdziesiąt kopii zdjęcia autorstwa Damiena Hirsta. Zatytułowana „For the Love of Comic Relief” praca przedstawia słynną już czaszkę „For the Love of God”, której doczepiono czerwony nos. Jednakże tym razem chyba nikt nie pokusi się o stwierdzenie, że praca Hirsta to kolejny dowód próżności artysty. Zdjęcia te zostały stworzone we współpracy z organizacją Comic Relief dla Red Nose Day i całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie tejże organizacji.

Na temat tej kolaboracji Damien Hirst powiedział: „Już po raz trzeci nawiązałem współpracę z Comic Relief dla Red Nose Day. Ta organizacja charytatywna robi niesamowite rzeczy, jej działania są dalekosiężne i zdecydowanie godne podziwu. Czasem sztuka jest traktowana zbyt poważnie, więc dobrze jest umieć śmiać się z samego siebie; jeśli się nie śmiejesz, to będziesz płakał, a przecież lepiej, aby kwestowanie kojarzyło się z humorem. Mam nadzieję, że ten błyszczący czerwony nos zbierze wiele uśmiechów i jeszcze więcej pieniędzy”.

Unikatowe prace Damiena Hirsta to portrety o wymiarach 51x61cm, a cena każdego z nich wynosi £2500. Można je nabyć na stronie othercriteria.com oraz w sklepach stacjonarnych Other Criteria w Londynie.

Tematy:

Nieprawidłowy email