Komentarze (96)

Napisz komentarz
~qwaz : Mam 37 lat i wg mnie świat się zrobił dziwny, trudny. Chcąc normalnie w miarę żyć trzeba mieć nie jak kiedyś trochę pieniędzy a dużo pieniędzy - życie jest bardzo drogie ( jedzenie drogie i kiepskiej jakości. Za te co kiedyś było normą dziś trzeba dopłacać kupując z półek z tzw. zdrową żywnością, samochody nowe o wiele droższe jak kiedyś bo obowiązkowo unijne pakiety bezpieczeństwa muszą mieć. Dziś 10 letnie auto segmentu D kosztuje od 25tys w zwyż. 10 lat temu kosztowało 9 letnie takie auto 11 tys. zł wiem bo kupowałem. Do tego drogi internet a musi być, do tego telefony komórkowe dla każdego. Koszty i koszty i żeby na nie zarobić ludzie pracują po nadgodzinach bo na opłaty nie starcza. Dziś chcąc coś sprzedać trzeba mieć wybujałą stronę na aukcji internetowej a najlepiej prowadzić tematycznego bloga i mieć lajki na FB w tle również sprawy tematyczne. Kiedyś wystarczyło miejsce na ryneczku albo lokalik. Kiedy znaleźć czas na te wszystkie blogi filmy na YT ( też profesjonalnie nagrane ). Dziś trzeba być jak to mówią elastycznym tylko .... po co???? Nie lepiej żyć normalnie??? Nie tracić czasu na fotki na aukcje na strony z super tłami i blogi???? Pewnie można kogoś do tego zatrudnić ale znowu koszt. Strasznie drogie jest dziś życie zwykłego Polaka w Unii gdzie rządzi euro i chcąc nie chcąc za wiele rzeczy płacimy właśnie według kursu euro. Trudne się i bardzo wymagające zrobiło nasze życie. Coś co kiedyś było zdobyte małym nakładem sił i funduszy dziś zdobywane jest zupełnie odwrotnie. Ah.... długo by pisać.... Takie poranne marudzenie;) Miłego dnia życzę:)
16 lut 16 08:32 | ocena: 92%
Liczba głosów:125
92%
8%
| odpowiedzi: 13
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~fashionistka : Nie rozumiem fenomenu popularności tej dziewczyny. Bardzo lubię modę i przez kilka miesięcy śledziłam jej bloga. Chiara nie jest ani twórcza, ani oryginalna w tych swoich stylizacjach. Nie znalazłam u niej nic ciekawego, nic co by mnie zainspirowało w komponowaniu własnych strojów. Ona jedynie zakłada na siebie bardzo drogie rzeczy, które po po prostu często są nieładne. Po co prowadzić takiego bloga? Dla kogo te stylizacje? Ile dziewcząt czy kobiet na świecie stać na sukienki Versace lub kilka (!!) torebek Chanel? Zaznaczam, że jedna taka torebka średniej wielkości kosztuje 9/10 tysięcy złotych. Chiara zaprojektowała też własną kolekcję butów i biżuterii. Buty są okropne, nie wiem jak można coś takiego w ogóle kupić, biżuteria jest brzydka i wulgarna. O co tu chodzi?
16 lut 16 14:48 | ocena: 100%
Liczba głosów:12
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
~Pozdrawiam do ~qwaz: Rosjanie w czasach stalinowskiej nomenklatury - zaczęli się posługiwać pewnym zwrotem - gniotsja nie łamiotsja - znaczy zgina się ale się nie złamie - moim zdaniem zwrot ten lepiej oddaje ideę "elastyczności". Technicznie nazywa się to konformizmem. Pamiętam na wykładach z socjologii - uzasadniano nam, że konformizm jest super i 1000 powodów dlaczego. Osobiście uważam, że za postęp w naszej cywilizacji odpowiadają jedynie non-konformiści. Osoby, z twardym kręgosłupem, który albo pęka, albo wytrzymuje do celu. Niestety historia z reguły nie doceniała takich osobowości, chyba że po śmierci. Umierali chorzy, biedni ale ich wkład w rozwój cywilizacji jest niezaprzeczalny. Przeciwnie dzieje się teraz - dominacja elastycznych sprawia - że kręcimy się po spirali coraz niżej i niżej.
16 lut 16 09:48 | ocena: 100%
Liczba głosów:33
100%
0%
Link do tego komentarza:
~Ania : Zawsze mnie zastanawia co tak naprawdę mają do zrobienia i o czym myślą ludzie, którzy całą energię skupiają na tym w jaki ciuch wskoczą i jakie zdjęcie sobie zrobią. Tak naprawdę ich życie jest puste jak metalowa beczka. Nie znoszę nowomodnego słowa "modowe". Narcyzm nigdy nie był dobrze postrzegany i nie świadczył o horyzontach. I niby z gustami się nie dyskutuje, ale niestety jestem krawcową z powołania, choć wykonuję zupełnie inny zawód - i ręce opadają gdy widzę tony tandety. "Modowej" oczywiście.
16 lut 16 12:01 | ocena: 97%
Liczba głosów:37
97%
3%
Link do tego komentarza:
~Monika do ~qwaz: Hmmm. Dzien dobry :-) Ja mysle, ze swiat jest taki, jaki jest. Mieszkam w Szwecji, pracuje w Norwegii, ale kiedy wracam do Polski, to ide na osiedlowy "ryneczek", ktory po prostu kwitnie. Tania marchew, warzywa, owoce, jajka z przylepionym do skorupki piorem. Jakby mniej zuli osiedlowych (gdziez oni obecnie stacjonuja?), pomalowane bloki, ladne chodniki, ba - sciezki rowerowe! Basen, korty tenisowe i boisko. Marzenia mojego dziecinstwa (szczegolnie ten basen). W pewnym momencie zycia stalam sie bezrobotna, bez przyszlosci, bo ciagle tracilam prace. Nawet nie przedluzono mi kontraktu w fabryce lamp. Dzieki pozytywnemu mysleniu, umiejetnosci zaplanowania wlasnej rzeczywistosci, udalo mi sie dostac prace na stale, panstwowa, z dosc dobrym wynagrodzeniem i mozliwoscia pomagania innym ludziom. Pieniedzy jest tyle ile potrzeba - nie za duzo i nie za malo. Umiem przyoszczedzic, kiedy trzeba, choc czuje czasami, ze juz nie przychodzi mi z latwoscia zycie "za jeden grosik". Jest to jednak kwestia wieku. Nie mam juz tyle zapalu i energii, co kiedys. Innymi slowy - jestem bardziej leniwa :-) Zycze pozytywnych mysli - Pani oraz sobie samej :-D
16 lut 16 09:32 | ocena: 88%
Liczba głosów:24
88%
13%
Link do tego komentarza:
~Ona30 : tego artykułu nie da się czytać.."pracowała jako personal shopperka", "współpracowała z największymi brandami"..no ludzie - nawet w tym komentarzu podkreśla mi te słowa na czerwono..zaprawdę "polska jezyk, trudny jezyk"..
16 lut 16 08:09 | ocena: 97%
Liczba głosów:97
97%
3%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
~as : No cóż, kwestia gustu, a styl..... dla mnie kiedyś na wiejskich zabawach tak się ubierano, ale może się nie znam.
Świat idzie na pewno w złym kierunku, to się musi skończyć wojną. Historia nam pokazała, że jeśli powstają zbyt duże różnice społeczne to kończy się to wojną, i to niekoniecznie z ISIS.
16 lut 16 08:58 | ocena: 91%
Liczba głosów:32
91%
9%
Link do tego komentarza:
~40latek do ~qwaz: masz racje - marudzisz;
Swiat ma to do siebie ze sie zmienia, a zmienia sie drastycznie od jakichs 200 lat. Jak to w Ziemi Obiecanej - szlachta ziemianstwo patrzy z przerazeniem na rosnace fabryki - brutalny swiat ktorego nie rozumie, a gdzie honor, ziemia, szable, rod?
Zdrowej zywnosci tez mi brakuje - rzady korporacji, trzeba szukac sobie ryneczku. Ale i teraz wystarczy "lokalik" aby cos sprzedac. Sprzedaz w internecie nie rozni sie az tak bardzo : trzeba miec renome, slowo szeptane. Sama "wypasiona" strona nie wystarczy
16 lut 16 10:18 | ocena: 56%
Liczba głosów:16
56%
44%
Link do tego komentarza:
~zobaczcie to co jest prawdą : Zobaczyłam dwa zdjęcia i już wiem, dlaczego jest taka sławna i taka bogata.
Zdjęcie komórki i butów.
To w czystej postaci propagowanie okultyzmu.
W dzisiejszych czasach chyba wszyscy znają znaczenie "zamkniętego jednego oka".
Gdyby jednak ktoś nie wiedział wystarczy wpisać np. w google
Dla przykładu podam wyjaśnienie pochodzenia: tzw. oka Horusa.
Horus, syn Ozyryda i Izydy został nazwany "Horus, który rządzi za pomocą dwóch oczu/rządzi z dwoma oczami". Jego prawe oko było białe i reprezentowało Słońce: jego lewe oko było czarne i reprezentowało księżyc. Według mitu, Horus stracił swoje lewe oko w walce ze swoim złym bratem Setem, który walczył aby pomścić morderstwo Ozyrysa, które popełnił Set. Set wyrwał oko ale przegrał walkę. Oko zostało przywrócone poprzez magię Tota, boga pisma, księżyca i magii. Horus przedstawił swoje oko Ozyrysowi, który doświadczył odrodzenia w świecie podziemnym/piekle.
- Słownik Okultyzmu.
Ta Pani taka jest taka młoda i być może wydaje się niewinna i sympatyczna. Ale jestem pewna, że stoją za nią potężne siły, osoby, które pociągają tylko za sznurki. No cóż taka bywa cena sławy i bogactwa.
16 lut 16 11:38 | ocena: 52%
Liczba głosów:25
52%
48%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
~a jaje koko dżambo : Piękne czasy nastały. Jka ktoś ma łeb na karku to może żyć z "blogerki" lub "youtuberki".
16 lut 16 07:23 | ocena: 93%
Liczba głosów:40
93%
8%
Link do tego komentarza:
~motyl do ~qwaz: No cóż. Dawniej w czasopismach przedstawiane były sposoby jak coś zrobić, teraz co i gdzie kupić.
16 lut 16 09:19 | ocena: 89%
Liczba głosów:9
89%
11%
Link do tego komentarza:
~ojoj : Te śmieszne blogi to pralnie brudnych pieniędzy. Inaczej tego badziewnego fenomenu wytłumaczyć się nie da.
16 lut 16 08:20 | ocena: 82%
Liczba głosów:38
82%
18%
Link do tego komentarza:
~gość : a czy jest szczęśliwa?
16 lut 16 07:27 | ocena: 89%
Liczba głosów:19
89%
11%
Link do tego komentarza:
~ja : Żadnej rewelacji nie widzę !
16 lut 16 07:17 | ocena: 78%
Liczba głosów:23
78%
22%
Link do tego komentarza:
~msi do ~qwaz: jestescie zwyklymi ofiarami losu i nieudacznikami, czlowiek ma sie caly czas rozwijac a nie stac w miejscu, kiedys nie bylo tez internetu i nie mielibyscie sie gdzie pocieszac, ale takich nie brakuje co kiedys nie musieli nic robic a mieli, dzis za marudzenie juz nikt nie placi, a liczy sie to co mozesz dac z siebie, uczyc sie trzeba caly czas, ale lepiej byc nygusem i ze glowa boli
16 lut 16 15:43 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
~qwerty do ~qwaz: Nie trzeba mieć żadnego wypasionego bloga czy strony. Wystarczą nawet proste opt-in pages które zbierają maile. Dajesz na facebooku reklamę np. "5 amazing foods, which greatly increase metabolism (you won't believe #4 ) i link do wpisania maila pobrania jednostronicowej listy. Potem w mailach sprzedajesz jakieś produkty na zrzucenie wagi (nie swoje oczywiście).
16 lut 16 09:34 | ocena: 100%
0%
100%
Link do tego komentarza:
~jeszcze normalny do ~qwaz: Nareszcie ludzie zaczynają rozumieć ile w rzeczywistości kosztuje codzienne życie! Kiedy PRL-owskie media o tym wspominały, to przeciętny "mundry" Polak uważał, że go partia i władza oszukuje, bo chce obrzydzić Zachód, a udowodnić wyższość swojego systemu nad kapitalistycznym!
Zaczyna się nareszcie pobudka z Zachodniego omoku?
Nareszcie!
16 lut 16 14:43 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
20%
80%
Link do tego komentarza:
cornolio : Nie potrafię zrozumieć jak można się przebierać pstrykać zdjęcia, umieszczać je w necie i zarabiać na tym. Nie kapuje kto może to oglądać czy też czytać. Szczerze to zajmowanie się modą - czyli spodniami i sukniami to chyba najgłupsze i najmniej produktywne zajęcie. Chyba dlatego zajmują się tym "ładne lalunie"
16 lut 16 15:03 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
~AMK : gratulacje i aby tak dalej
16 lut 16 07:39 | ocena: 60%
Liczba głosów:15
60%
40%
Link do tego komentarza:
~masz rację:))) do ~qwaz: Ja też stałam dzisiaj lewą nogą i do tego boli mnie cały dzień głowa, kaszlę, smarkam i marudzę:))) Jednak taka jest prawda - życie stało się bardzo dziwne. I skoro osoba tak młoda, jak Ty dostrzega to, co się obecnie dzieje, to znaczy, że są jeszcze wśród młodych ludzi, mądrzy i rozsądni. Pozdrawiam.
16 lut 16 13:42 | ocena: 100%
0%
100%
Link do tego komentarza:
~M do ~qwaz: :) Tez tak myślę...i też jestem po 30tce... :) Chyba czasy się zmieniły, zmieniają.... Żyj tak jak lubisz, wcale nie ogladaj się za tym co wypada i jak to teraz wygląda. Ja staram się nie wkrecać w tę machinę! To jedyna rada by nie stać się sfrustrowanym człowiekiem! Pozdrawiam! :)
16 lut 16 09:47 | ocena: 75%
75%
25%
Link do tego komentarza:
~won buraki do ~Ona30: coz im fakap brejny soł macz że nie odróżniają wiochy od slangu... a to uprawiają właśnie tacy modnisie to jest WIOCHA... "Mechaniczna Pomarańczę" poczytajcie "jołopy"... jak to się powinno akcentować ... zwłaszcza w świecie top-haj-feszn
16 lut 16 09:08 | ocena: 100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
~tekla70 : Koniec świata. Autorki blogów o modzie..... Puste nastolatki nie robiące nic w życiu tylko siedzące przed ekranami tworzą tym ludziom fortuny. A potem się do nich modlą. A gdzie są autorytety moralne? gdzie wiedza? gdzie Twórcy?
16 lut 16 10:57 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
~ka : ma brzydki brzuch, blady z pieprzami ble
16 lut 16 07:22 | ocena: 63%
Liczba głosów:30
37%
63%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
~iola : Nie jest najgorzej ...
16 lut 16 07:35 | ocena: 57%
Liczba głosów:7
43%
57%
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Nieprawidłowy email