Komentarze (96)

Napisz komentarz
~qwaz : Mam 37 lat i wg mnie świat się zrobił dziwny, trudny. Chcąc normalnie w miarę żyć trzeba mieć nie jak kiedyś trochę pieniędzy a dużo pieniędzy - życie jest bardzo drogie ( jedzenie drogie i kiepskiej jakości. Za te co kiedyś było normą dziś trzeba dopłacać kupując z półek z tzw. zdrową żywnością, samochody nowe o wiele droższe jak kiedyś bo obowiązkowo unijne pakiety bezpieczeństwa muszą mieć. Dziś 10 letnie auto segmentu D kosztuje od 25tys w zwyż. 10 lat temu kosztowało 9 letnie takie auto 11 tys. zł wiem bo kupowałem. Do tego drogi internet a musi być, do tego telefony komórkowe dla każdego. Koszty i koszty i żeby na nie zarobić ludzie pracują po nadgodzinach bo na opłaty nie starcza. Dziś chcąc coś sprzedać trzeba mieć wybujałą stronę na aukcji internetowej a najlepiej prowadzić tematycznego bloga i mieć lajki na FB w tle również sprawy tematyczne. Kiedyś wystarczyło miejsce na ryneczku albo lokalik. Kiedy znaleźć czas na te wszystkie blogi filmy na YT ( też profesjonalnie nagrane ). Dziś trzeba być jak to mówią elastycznym tylko .... po co???? Nie lepiej żyć normalnie??? Nie tracić czasu na fotki na aukcje na strony z super tłami i blogi???? Pewnie można kogoś do tego zatrudnić ale znowu koszt. Strasznie drogie jest dziś życie zwykłego Polaka w Unii gdzie rządzi euro i chcąc nie chcąc za wiele rzeczy płacimy właśnie według kursu euro. Trudne się i bardzo wymagające zrobiło nasze życie. Coś co kiedyś było zdobyte małym nakładem sił i funduszy dziś zdobywane jest zupełnie odwrotnie. Ah.... długo by pisać.... Takie poranne marudzenie;) Miłego dnia życzę:)
16 lut 16 08:32 | ocena: 92%
Liczba głosów:125
92%
8%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~motyl do ~qwaz: No cóż. Dawniej w czasopismach przedstawiane były sposoby jak coś zrobić, teraz co i gdzie kupić.
16 lut 16 09:19 | ocena: 80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
~Monika do ~qwaz: Hmmm. Dzien dobry :-) Ja mysle, ze swiat jest taki, jaki jest. Mieszkam w Szwecji, pracuje w Norwegii, ale kiedy wracam do Polski, to ide na osiedlowy "ryneczek", ktory po prostu kwitnie. Tania marchew, warzywa, owoce, jajka z przylepionym do skorupki piorem. Jakby mniej zuli osiedlowych (gdziez oni obecnie stacjonuja?), pomalowane bloki, ladne chodniki, ba - sciezki rowerowe! Basen, korty tenisowe i boisko. Marzenia mojego dziecinstwa (szczegolnie ten basen). W pewnym momencie zycia stalam sie bezrobotna, bez przyszlosci, bo ciagle tracilam prace. Nawet nie przedluzono mi kontraktu w fabryce lamp. Dzieki pozytywnemu mysleniu, umiejetnosci zaplanowania wlasnej rzeczywistosci, udalo mi sie dostac prace na stale, panstwowa, z dosc dobrym wynagrodzeniem i mozliwoscia pomagania innym ludziom. Pieniedzy jest tyle ile potrzeba - nie za duzo i nie za malo. Umiem przyoszczedzic, kiedy trzeba, choc czuje czasami, ze juz nie przychodzi mi z latwoscia zycie "za jeden grosik". Jest to jednak kwestia wieku. Nie mam juz tyle zapalu i energii, co kiedys. Innymi slowy - jestem bardziej leniwa :-) Zycze pozytywnych mysli - Pani oraz sobie samej :-D
16 lut 16 09:32 | ocena: 88%
Liczba głosów:24
88%
13%
Link do tego komentarza:
~qwerty do ~qwaz: Nie trzeba mieć żadnego wypasionego bloga czy strony. Wystarczą nawet proste opt-in pages które zbierają maile. Dajesz na facebooku reklamę np. "5 amazing foods, which greatly increase metabolism (you won't believe #4 ) i link do wpisania maila pobrania jednostronicowej listy. Potem w mailach sprzedajesz jakieś produkty na zrzucenie wagi (nie swoje oczywiście).
16 lut 16 09:34 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Link do tego komentarza:
~M do ~qwaz: :) Tez tak myślę...i też jestem po 30tce... :) Chyba czasy się zmieniły, zmieniają.... Żyj tak jak lubisz, wcale nie ogladaj się za tym co wypada i jak to teraz wygląda. Ja staram się nie wkrecać w tę machinę! To jedyna rada by nie stać się sfrustrowanym człowiekiem! Pozdrawiam! :)
16 lut 16 09:47 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
~Pozdrawiam do ~qwaz: Rosjanie w czasach stalinowskiej nomenklatury - zaczęli się posługiwać pewnym zwrotem - gniotsja nie łamiotsja - znaczy zgina się ale się nie złamie - moim zdaniem zwrot ten lepiej oddaje ideę "elastyczności". Technicznie nazywa się to konformizmem. Pamiętam na wykładach z socjologii - uzasadniano nam, że konformizm jest super i 1000 powodów dlaczego. Osobiście uważam, że za postęp w naszej cywilizacji odpowiadają jedynie non-konformiści. Osoby, z twardym kręgosłupem, który albo pęka, albo wytrzymuje do celu. Niestety historia z reguły nie doceniała takich osobowości, chyba że po śmierci. Umierali chorzy, biedni ale ich wkład w rozwój cywilizacji jest niezaprzeczalny. Przeciwnie dzieje się teraz - dominacja elastycznych sprawia - że kręcimy się po spirali coraz niżej i niżej.
16 lut 16 09:48 | ocena: 100%
Liczba głosów:33
100%
0%
Link do tego komentarza:
~40latek do ~qwaz: masz racje - marudzisz;
Swiat ma to do siebie ze sie zmienia, a zmienia sie drastycznie od jakichs 200 lat. Jak to w Ziemi Obiecanej - szlachta ziemianstwo patrzy z przerazeniem na rosnace fabryki - brutalny swiat ktorego nie rozumie, a gdzie honor, ziemia, szable, rod?
Zdrowej zywnosci tez mi brakuje - rzady korporacji, trzeba szukac sobie ryneczku. Ale i teraz wystarczy "lokalik" aby cos sprzedac. Sprzedaz w internecie nie rozni sie az tak bardzo : trzeba miec renome, slowo szeptane. Sama "wypasiona" strona nie wystarczy
16 lut 16 10:18 | ocena: 56%
Liczba głosów:16
56%
44%
Link do tego komentarza:
~ola* do ~qwaz: To żadne marudzenia tylko PRAWDA, niestety. Oby nam się udało nie wpaść w to błędne koło.
Miłego dnia.
16 lut 16 11:40 | ocena: 50%
50%
50%
Link do tego komentarza:
~Iweta do ~qwaz: Pewnie każda epoka ma swoje złe i dobre strony. Dziś mówi się,że co 4 lata będzie trzeba zmienić pracę a co 6 lat zawód. Nikt nie obiecywał,że będzie łatwo.
16 lut 16 11:52
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
~rre do ~qwaz: Masz rację, kiedyś było prościej, ale każda era ma swe zalety i wady
16 lut 16 13:29
0%
0%
Link do tego komentarza:
~masz rację:))) do ~qwaz: Ja też stałam dzisiaj lewą nogą i do tego boli mnie cały dzień głowa, kaszlę, smarkam i marudzę:))) Jednak taka jest prawda - życie stało się bardzo dziwne. I skoro osoba tak młoda, jak Ty dostrzega to, co się obecnie dzieje, to znaczy, że są jeszcze wśród młodych ludzi, mądrzy i rozsądni. Pozdrawiam.
16 lut 16 13:42 | ocena: 100%
0%
100%
Link do tego komentarza:
~jeszcze normalny do ~qwaz: Nareszcie ludzie zaczynają rozumieć ile w rzeczywistości kosztuje codzienne życie! Kiedy PRL-owskie media o tym wspominały, to przeciętny "mundry" Polak uważał, że go partia i władza oszukuje, bo chce obrzydzić Zachód, a udowodnić wyższość swojego systemu nad kapitalistycznym!
Zaczyna się nareszcie pobudka z Zachodniego omoku?
Nareszcie!
16 lut 16 14:43 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
20%
80%
Link do tego komentarza:
~msi do ~qwaz: jestescie zwyklymi ofiarami losu i nieudacznikami, czlowiek ma sie caly czas rozwijac a nie stac w miejscu, kiedys nie bylo tez internetu i nie mielibyscie sie gdzie pocieszac, ale takich nie brakuje co kiedys nie musieli nic robic a mieli, dzis za marudzenie juz nikt nie placi, a liczy sie to co mozesz dac z siebie, uczyc sie trzeba caly czas, ale lepiej byc nygusem i ze glowa boli
16 lut 16 15:43 | ocena: 50%
50%
50%
Link do tego komentarza:
~Fred do ~qwaz: Ja mam 38 lat i im dłużej żyję, tym bardziej cenię sobie realność otaczającego nas świata. Nie mam konta na FB i raczej mieć nie będę, cenię sobie zdobycze nowych technologii, internet, komputeryzację, itd. ale bez przesady. Najważniejsze są realne (rzeczywiste i namacalne) dobra i praca ludzkich rąk, a przede wszystkim człowiek (rodzina, znajomi). Wierz mi, że nic nie zastąpi ludzkiej obecności, dotyku, czy choćby prawdziwej rozmowy twarzą w twarz. Nic też nie zmieni tego, że człowiek potrzebuje jedzenia i picia i dachu nad głową do przeżycia. Wszelkiego rodzaju wirtualne, ulokowane gdzieś dane w postaci blogów, youtubów, czy fejsbuków są bardzo ulotne. Poza tym, to ilu znajomych na FB jest choćby prawdziwymi znajomymi w realu? Mam też nieodparte wrażenie, że niedługo przyjdzie czas weryfikacji, czy ludzie posiadają prawdziwe umiejętności decydujące o przetrwaniu człowieka i całego gatunku. Osobiście wśród znajomych obserwuję stopniowy powrót do tzw. "korzeni", np. kolega nauczył się wypiekać chleb, niby nic wielkiego, a jednak twierdzi, że daje mu to poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Innymi słowy, im więcej potrafisz, tym lepiej dla Ciebie i Twojej rodziny, a z postępu i tzw. "zdobyczy cywilizacji" trzeba umieć korzystać. Opieranie całego swojego bytu na wirtualnym świecie i sztucznym napędzaniu konsumpcji nie jest chyba najlepszym pomysłem. Co do motoryzacji (na czym trochę się znam), to myślę że lepiej chyba jeździć starym mercedesem (np. W124) niż nowym salonowym. Osobiście stać mnie na nowego MB klasy E, ale trzeźwo patrząc wybrałbym chyba starszą, sprawdzoną i prostszą konstrukcję pod warunkiem, że auto jest bardzo zadbane. Zwyczajnie nie ulegaj modzie i trendom, tylko żyj jak chcesz...
16 lut 16 16:39 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
~Wąsaty Marian : ee tam, i tak wymięka przy Kasi Tusk!
16 lut 16 15:25
0%
0%
Link do tego komentarza:
~garbus : Zrobiłaby taką kasę i zdobyła popularność, gdyby była brzydka, niezgrabna i gruba ??!
16 lut 16 15:20 | ocena: 100%
0%
100%
Link do tego komentarza:
cornolio : Nie potrafię zrozumieć jak można się przebierać pstrykać zdjęcia, umieszczać je w necie i zarabiać na tym. Nie kapuje kto może to oglądać czy też czytać. Szczerze to zajmowanie się modą - czyli spodniami i sukniami to chyba najgłupsze i najmniej produktywne zajęcie. Chyba dlatego zajmują się tym "ładne lalunie"
16 lut 16 15:03 | ocena: 75%
75%
25%
Link do tego komentarza:
~olo : ma wszystko?
zalezy jak interpretowac,,wszystko"
16 lut 16 14:33 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
~nie dajmy się zwiariować! : A ja nie rozumiem tych ochów i achów wobec tej pani. Ciuchy, jak ciuchy - wszędzie ich pełno, nawet tych, które prezentujecie na tych zdjęciach. Wystarczy tylko wejść do sklepów, sięgnąć z wieszaka, a jakie się sięgnie, to już kwestia gustu, a nie mody, bo jak widzę, modne jest dosłownie wszystko.
16 lut 16 13:46 | ocena: 100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
~grt : Ta Pani nie wygląda na zbyt rozgarniętą...
16 lut 16 13:38 | ocena: 50%
50%
50%
Link do tego komentarza:
~ka : ma brzydki brzuch, blady z pieprzami ble
16 lut 16 07:22 | ocena: 63%
Liczba głosów:30
37%
63%
Link do tego komentarza:
~sle do ~ka: Pokaż swój - porównamy :)
16 lut 16 09:22 | ocena: 75%
25%
75%
Link do tego komentarza:
~ka do ~sle: sliczny, gladki bez pieprzy
16 lut 16 10:19 | ocena: 100%
100%
0%
Link do tego komentarza:
~monika do ~ka: oczywiscie - lepiej wypieknic przy pomocy fotoshopu. Ciesze sie, ze z nieidealnym brzuchem zdobyla slawe i pieniadze. Moze to takze szansa dla Ciebie ;-)
16 lut 16 09:36 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
~anonim do ~monika: Ona brzuchem tych pieniędzy nie zdobyła tylko tył......iem.
16 lut 16 10:14 | ocena: 75%
75%
25%
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Nieprawidłowy email