Komentarze (147)

Napisz komentarz
~Zofia : */Pracowalam dla tych linii. United daje ogromne znizki na przeloty swoich pracownikow I ich rodzin, ale wyraznie podkresla, ze jesli decyduja sie na bilet pracowniczy, to reprezentuja firme I musza ubrac sie sluzbowo. Rowniez dziesieciolatki maja prezentowac sie schludnie.
Gdyby rodzice zdecydowali sie wydac pieniadza na bilet-mogliby je ubrac w stroje kapielowe-nikt nie mialby prawa ich zatrzymac. Pracownik, ktory to zrobul wykonywal jedynie swoje obowiazki.
28 mar 12:52 | ocena: 85%
Liczba głosów:151
85%
15%
| odpowiedzi: 12
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~onaon : oby więcej zakazów dla pań w grubszych rajtuzach. Noszą to wszędzie nie umiejąc ubrać się. Jak można zauważyć i w Polsce i w USA pełno pań w przezroczystych, niestosownych "rajstopkach" na mniej lub bardziej opiętych pupach. jakby zapomniały spódnicy. A poza tym, co dobre na wycieczce i boisku, niedobre w sklepie, pracy, szkole. Wypadałoby umieć ubrać się stosownie, co nie znaczy drogo lub po babcinemu. Zgrabna dziewczyna w mini wygląda zawsze dobrze, opasła parówka w legginsach paskudnie. Ale w miastach nie ma już prawdziwych "miastowych", a braki w wychowaniu i zachowaniu pokrywa się tzw. "luzem", czyli choćby leginsami na każdą okazję, szpilami 13 centymetrowymi do pracy, dekoltem do pępka i przezroczystymi bluzkami w biurze i napompowanymi usteczkami, oraz rzęsami do policzków.. Wiocha i fashion from Raszyn
28 mar 14:02 | ocena: 75%
Liczba głosów:104
75%
25%
| odpowiedzi: 3
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~EmmaK : Nic nie rozumiecie. LInie lotnicze maja taki przepis, ze kiedy latasz za darmo, jako czlonek rodziny, obowiazuje cie dress code, tak jak pracownikow. Pokazcie mi stewardesse w leggings. Czy to tak trudno dostosowac sie do przepisow jak ma sie darmowy lot? Jezeli dostane darmowy lot to moge ubrac sie w sukienke albo kostium, nawet spodnie, tylko o klasycznym kroju.
28 mar 12:51 | ocena: 88%
Liczba głosów:89
88%
12%
| odpowiedzi: 1
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~trissa : Jaki problem jest z legginsami?! To w samolotach obowiązuje jakiś specjalny strój jak do teatru?! Mam pod czterdziestkę i noszę legginsy w domu lub w weekend, a gdy muszę np. wyskoczyć do spożywczaka, to nie chce mi się przebierać. Jestem bardzo szczupła, do legginsów nie wkładam topu do pępka, więc nikogo swoim wyglądem ani nie straszę, ani nie prowokuję. Założenie wygodnych legginsów do samolotu na x godzin siedzenia wydaje mi się, jak najbardziej naturalne, a tym bardziej przez dzieci!
28 mar 12:06 | ocena: 64%
Liczba głosów:128
64%
36%
| odpowiedzi: 11
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~ciocia klocia : ""spodni nie powinna nosić dorosła kobieta".... czy ja śnię czy światem zawładnęło prawo szariatu ? Mam 62 lata noszę spodnie i zaręczam że będę je nosić ! i co ? zetniecie mi głowę ? A tak na marginesie, czy panie zawinięte po czubek głowy, z otworkami na źrenice są wpuszczane na pokład samolotów tej linii ? przecież nie wiadomo co mają pod tymi zwojami ? prawda ?
28 mar 17:03 | ocena: 86%
Liczba głosów:29
86%
14%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~Yen : Linia ma swoje przepisy i ma do ich egzekwowania - zwłaszcza wobec pracowników i ich rodzin - pełne prawo, lecz nie rozumiem ostatniego zdania. Dlaczego niby nie przystoi dorosłej kobiecie nosić legginsów na co dzień? Pomijając ewentualny dresss code w miejscu pracy dobrej jakości legginsy są nie tylko wygodne, lecz i po prostu ładne (by nie powiedzieć eleganckie w dobrych zestawieniach). Oczywiście, że do nich trzeba mieć odpowiednią posturę i przede wszystkim ładne nogi, lecz Panie, które te warunki spełniają wyglądają w nich bardzo dobrze.
Pamiętam (mam 46 lat) szum z lat 80. na temat noszenia spodni w ogóle, a jeansów w szczególności przez kobiety w wieku średnim wzwyż. To też było przegięcie, podobne niniejszemu. Na szczęście minęło, a legginsy to godny następca skądinąd wygodnych spodni.
28 mar 20:10 | ocena: 67%
Liczba głosów:21
67%
33%
| odpowiedzi: 4
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~Kat do ~k: widze pewne niezrozumienie tematu- te dziewczynki mialy bilety pracownicze,a w takich przypadkach obowiazuje zasada, ze nalezy ubrac sie formalnie poniewaz rezprezentuje sie linie lotnicze. Jak chca zakladac legginsy to musza kupic sobie normalny bilet lotniczy.
28 mar 14:51 | ocena: 87%
Liczba głosów:53
87%
13%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~gos : trza było sobie kupić bilet w kasie i nie byłoby problemu. jak się chce korzystać z przywilejów to trzeba przestrzegać obowiązujących i powiązanych z tym zasad.
apropo leginsów, to baby są bezkrytyczne.
28 mar 13:49 | ocena: 91%
Liczba głosów:23
91%
9%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~k : co za bezsens mam duzo po 30tce i nosze leginsy, jestem dosyc szczupla...na leginsy zakladam tunike albo dluzsza bluzke, legginsy sa bardzo wygodne i nosze je przez okragly rok...zima grubsze a wiosna ciensze....nie wyobrazam sobie chodzenia w obcislych niewygodnych dzinsach ale nie mam nic przeciwko jezeli ktos inny je nosi...ludzie troche tolerancji....Kosciol i Teatr to miejsca gdzie nalezy sie stosowny ubior ale linie lotnicze...totalny bezsens...
28 mar 12:15 | ocena: 53%
Liczba głosów:79
53%
47%
| odpowiedzi: 7
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~olle : Nie mam nic do legginsów nawet u dorosłych kobiet ale jeśli chcę się chce korzystać z bonusów przysługujących pracownikom lub ich rodzinom to regulaminu należy przestrzegać. Zawsze można było dzieciakom kupić bilety i poleciałyby w legginsach bezproblemowo.
28 mar 12:33 | ocena: 79%
Liczba głosów:67
79%
21%
| odpowiedzi: 4
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~troki od kalesonów do ~mika: A dlaczego dorośli mężczyźni nie chodzą po ulicach w kalesonach? Przecież to dokładnie to samo co "legginsy" dla kobiet. Czekam na panów w kalesonach na polskich (i nie tylko) ulicach. Albo jest równouprawnienie, albo nie ma!
28 mar 14:07 | ocena: 79%
Liczba głosów:33
79%
21%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~zoolander : Niestety skoro dziewczynki podrozowaly za darmo jako czlonkowie rodziny pracownilow to obowiazuja ich pewne zasady ubioru. Uwazam ze w tym wypadku to byla zwykala upartosc pracownika Linii lotniczych, moze poprostu chcieli te wolne miejsca przeznaczyc dla kogos innego a to byl tylko pretekst.
28 mar 13:18 | ocena: 72%
Liczba głosów:18
72%
28%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~ms : Darmowe przeloty pracownikow linii lotniczych i ich rodzin maja regulamin co do ubioru (reprezentacja). Matka wiedziala o tym I zlekcewazyla. UA oglosilo, ze mozna nosic legginsy, gdy kupuje sie wlasny bilet.
28 mar 14:16 | ocena: 83%
Liczba głosów:23
83%
17%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~Wikidajło : Od kiedy kalesony i rajtuzy są samodzielnym strojem? Pewnie wałki do kręcenia włosów na głowie też, zamiast czapki?
28 mar 14:32 | ocena: 92%
Liczba głosów:12
92%
8%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~a do ~trissa: specjalny strój obowiązuje tylko członków rodzin pracowników, ale za ten strój latają za darmo. Coś za coś.
28 mar 12:53 | ocena: 90%
Liczba głosów:42
90%
10%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~Mag do ~oj: Są przepisy, ale to nie powinno zwalniać od myślenia. Człowiek to istotna MYŚLĄCA, więc powinien umieć MĄDRZE interpretować przepisy, a nie - być ich niewolnikiem. Nie na darmo mówią, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Wystarczyło pouczyć rodziców i wpuścić dzieci na pokład. Ciekawe, czy tak zły PR przysłużył się firmie i czy warto było aż tak rygorystycznie egzekwować przepisy, które - nomen omen - powstały po to, aby budować pozytywny wizerunek firmy. A wyszło jakby na odwrót... Dlatego przepisy nie mogą zwalniać od myślenia, a tak jest niestety często, bo ludzie w ten sposób unikają odpowiedzialności i zwalniają się od myślenia.
29 mar 10:03 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~marzan : Rozumiałbym to, gdyby panienki miały na sobie poza legginsami jakieś elementy z napisem "lecąc z wami, pasażerowie kochani, reklamujemy linie lotnicze" - bo wtedy byłyby oczywiście kojarzone z firmą i jako takie musiałyby, niczym pracownik Biedronki albo innego banku, robić z siebie widowisko ciuchem firmowym. By pokazać, że proszę, luzy to przysługują klientom, a personel ma uniform nosić jak to wojsko z poboru, by się od tego klient poczuł lepszy i doceniony.
Ale jeśli nie miały dziewczynki żadnych napisów, to nie wiem, po jakie licho takie restrykcje.
29 mar 08:47 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~trissa do ~Maria: Weszłam na to forum po jakimś czasie... co za niespodzianka! Jakieś "Marle" wyzywające nieznanych sobie ludzi od tępych i sugerujące, że matki akceptujące dzieci w legginsach, to te same, które bezstresowo wychowują potwory kopiące później starszych i hasające z wrzaskiem po różnych publicznych miejscach... Z pokorą przyjmuję i rozumiem, że niczego więcej nie można oczekiwać po takich "światowych damach" z Koziej Wólki, a już kultury to najmniej.
Co do meritum, to nie kwestionuję prawnego umocowania takiego postępowania pracownika, jeśli mieli taki zapis w regulaminie. Nie zmienia to faktu, że mnie to dziwi i śmieszy, bo po pierwsze: w legginsach, a szczególnie u dzieci nie widzę nic złego (przecież lot to nawet nie imieniny u cioci). Po drugie, jeśli pracownik i rodzina lecąc na wakacje nie noszą jakichś identyfikatorów, to przecież nie mogą godnie reprezentować przewoźnika, bo nikt o tym nie wie.
28 mar 22:05 | ocena: 100%
Liczba głosów:4
100%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~hose : ...jak należy rozumieć stwierdzenie: "...według nas legginsów jak spodni nie powinna nosić na co dzień dorosła kobieta...". Czyżby dorosłe kobiety miały nosić się po muzułmańsku ...? Kto to pisze ? Może jeszcze ta kobieta powinna nosić koczek na głowie i w żadnym razie makijażu..., a głos zabierać na wyraźne przyzwolenie dorosłego mężczyzny, oczywiście w spodniach i muszce, zamiast krawata ??? Trąci mi to korwinowskim seksizmem. Na szczęście "my" nie mamy nic do spodni u kobiet w każdym wieku, bo dają większą mobilność i wygodę. A że różnie się na nich prezentują... A czy spodnie u większości mężczyzn leżą jak należy...?
28 mar 15:48 | ocena: 57%
Liczba głosów:14
43%
57%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~aa do ~???: No właśnie: miały być ubrane a ne w samych rajtuzach. Chyba zabrakło im części odzienia.
28 mar 14:12 | ocena: 92%
Liczba głosów:12
92%
8%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~hrabia kaczula : Odreagowują na dzieciach w leginsach bo wyznawców religii pokoju ze szmat zasłaniających twarz nie mogą rozebrać....
28 mar 12:31 | ocena: 88%
Liczba głosów:42
88%
12%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~ms do ~k: One nie mialy tunik, tylko krotkie bluzeczki, z wyjatkiem jednej, ktora zalozyla sukienke i wtedy zostala wpuszczona do samolotu.
28 mar 14:18 | ocena: 86%
Liczba głosów:7
86%
14%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~ść do ~Ola : Tak, tak, "wziąŚć" musisz :-p Wcześniej musisz też przeczytać artykuł, który skomentowałaś.
28 mar 14:18 | ocena: 90%
Liczba głosów:10
90%
10%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~zlosliwa bestia do ~Zofia: co to znaczy sluzbowo? czyli lecac na bilecie pracowniczym na prywatne wakacje mam leciec w kostiumie stewardessy - sluzbowym - czy w garniturze pod krawatem? i dlaczego legginsy dla dzieci sa zakazane - czy ktos to objasnil sensownie? rozumiem baba ktorej legginsy przeswiecaja pokazujac wszytskim czerwone gacie w wielkie grochy ale dzieci w legginsach? czy UA to jakos logicznie i sensownie uzasadnialy ? bo mimo wszytsko to sie nie miesci w glowie, i tak na serio co z "firmowymi " niemowlakami,
28 mar 16:17 | ocena: 63%
Liczba głosów:24
38%
63%
| odpowiedzi: 2
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
~franek do ~Yen: Kobiety nosiły spodnie już na początku poprzedniego wieku. Gdzie był szum w związku z kobietami ubranymi w spodnie w 80-ych latach? Ja mam 49 i nic takiego nie pamiętam? Lata 70-e to było prawdziwe szaleństwo "spodniowe", potem to już nikt się nie zastanawiał.
28 mar 21:39 | ocena: 67%
Liczba głosów:6
67%
33%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Nieprawidłowy email