Design powraca do ery brązu dzięki drukarkom 3D!

Gdy panujące trendy stają się zbyt ekspansywne, a nawet brutalne, kreatywni projektanci podejmują nowe wyzwania designerskie. Holenderscy projektanci postanowili zabawić się z obecnymi konwencjami opartymi na technologii i stworzyć kolekcję krzeseł z dawno zapomnianego już brązu.

www.dezeen.com

Frank Tjepkema, założyciel studia projektowanego Tjep. stworzył meble, które zostały wykonane z materiału uważanego za reprezentanta minionych cywilizacji. Technologia wykonania tych mebli jest przestarzała w porównaniu do nowych narzędzi cyfrowych, takich jak drukarki 3D.

www.dezeen.com

Brąz nie jest materiałem oczywistym do tego typu produkcji. Jest zbyt cenny i trudny w obróbce, dlatego idea wykonania z niego mebli wydawała się pociągająca dla designera. Jego twórczość staje w opozycji do tego wszystkiego, co jest „w modzie”.

www.dezeen.com

Kształt krzeseł i fotela, które są głównymi elementami kolekcji Bronze Age, nawiązuje do kształtu krzeseł masowo sprzedawanych przez Ikeę. Jego szkieletowa budowa ma być symbolem kruszejącej światowej gospodarki.

www.dezeen.com

Wystawa mebli miała miejsce w sali balowej Pałacu Colloredo-Mansfeld w Czechach w trakcie właśnie zakończonych targów designu.

Tematy:

Nieprawidłowy email