Barokowy, cyfrowy świat Sama Spratta

Sam Spratt tworzy cyfrowe ilustracje. Maluje ikony pop – kultury, snobistyczno – artystyczne portrety, internetowe memy. Sztuka Nowojorczyka podąża za aktualnymi trendami obecnymi w internecie.

www.samspratt.com

Sam Spratt ma zaledwie 25 lat, a już zabiegają o niego wielkie korporacje i gwiazdy muzyki, filmu. Ukończył studia artystyczne na Savannah College of Art and Design w 2010 roku. Swoją artystyczną przygodę rozpoczął pracując dla mediowego giganta, Gawker Media, gdzie był jego głównym ilustratorem. Tworzył okładki magazynowe dla Game Informer, ilustrowane edytoriale dla MSNBC, promocyjne i reklamowe obrazki dla FX Network, National Geographic Channel, Cinemax, Tomb Raider, artystyczne okładki i branding dla przemysłu muzycznego, np. EMI.

www.samspratt.com
www.samspratt.com

Na stronie Sama Spratta zawarte są pochwały od najbardziej znanych gwiazd sceny muzycznej, np. Prince’a, Janelle Monáe, aktorów filmowych - Aaron Paul, dyrektorów kreatywnych korporacji np. Russella Browna z Adobe.

W świecie artystycznym nazywany jest popkulturowym cyfrowym DaVinci. Podstawą techniki Sama Spratta jest malarstwo barokowe, które przenosi w cyfrowy świat.

www.samspratt.com

Na studiach w pierwszej kolejności nauczył się malarstwa olejnego na podstawie techniki Petera Paula Rubensa – prześledził dokładnie każdy etap jego procesu tworzenia.

www.samspratt.com

Według Sama przejście do malowania cyfrowego porusza wiele tych samych aspektów, jak dobór podstawowy koloru, szkic, skala szarości, zimne i ciepłe barwy dodatkowe i wybór ostatecznego koloru do pracy z detalami.

www.samspratt.com

- To inne medium… czystsze, ale może być traktowane niemalże tak samo – mówi artysta.

Tematy:

Nieprawidłowy email